infinix Note 12 Vip NFC Var Mı

1303
infinix Note 12 Vip NFC Var Mı

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

infinix Note 12 Vip NFC Var Mı? Infinix Note 12 Vip, Ağustos 2019’da piyasaya sürülen bir akıllı telefondur. En son teknolojilerin ve teknik özelliklerin tümüne sahiptir, bu da telefonunu güncellemek isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. Infinix Note 12 Vip, kullanımı kolaylaştıran 6,3 inçlik büyük bir ekrana ve fotoğraf çekmek için 16MP ve 8MP sensörlere sahip çift arka kamera sistemine sahiptir.

NFC Nedir?

infinix Note 12 Vip NFC Var Mı

infinix Note 12 Vip NFC Var Mı

NFC, “yakın alan iletişimi” anlamına gelir ve birbirine yakın iki cihaz arasında veri aktarımı yapmanızı sağlayan bir tür kablosuz teknolojidir. NFC’yi iki telefon arasında bilgi alışverişi yapmak, arkadaşlarınızla fotoğraf veya video paylaşmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

NFC en yaygın olarak akıllı telefonlarda kullanılır, ancak bazı bilgisayarlarda ve diğer cihazlarda da mevcuttur.

NFC veya Yakın Alan İletişimi, kullanıcıların yakındaki cihazlarla bilgi alışverişinde bulunmasına olanak tanıyan kısa menzilli bir kablosuz teknolojidir. NFC en yaygın olarak mobil ödeme yapmak için kullanılır, ancak iki cihaz arasında iletişim bilgisi alışverişi yapmak veya kapıların kilidini açmak ve ışıkları açmak için de kullanılabilir.

NFC 2004’ten beri kullanılıyor ve cep telefonlarının herhangi bir yere takılmasına gerek kalmadan birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak başladı. Bugün, kredi kartlarından akıllı kilitlere kadar her şeyde bulunmaktadır.

NFC, Yakın Alan İletişimi anlamına gelir ve iki cihazın birbirlerine birkaç santimetre mesafede olduklarında birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan bir teknolojidir. Cep telefonlarından kredi kartlarına ve anahtarlıklara kadar birçok farklı üründe kullanılmaktadır ve cihazlar arasında veri paylaşımından mağazalarda veya otomatlarda ödeme yapmaya kadar çeşitli şekillerde kullanılabilir.

NFC’nin üç ana kullanım alanı vardır:

1) İki cihaz arasında kablosuz bir bağlantı kurmak için kullanılabilir, böylece veri paylaşabilir veya internete bağlanabilirler. Örneğin, evdeki kablosuz yönlendiricinize bağlanmak için NFC özellikli bir telefon veya tablet kullandığınızda bu gerçekleşir.

2) Telefonunuzu kasadaki bir okuyucuya dokundurarak (Apple Pay gibi) ödeme yapmak için kullanılabilir.

3) Android Beam ve Samsung Beam ile birlikte kullanılabilir, bu da bir cihazdan diğerine dokunarak dosya göndermenizi sağlar – Bluetooth’un daha gelişmiş bir versiyonu gibi!

infinix Note 12 Vip NFC Var Mı

Bu sorunun cevabını merak ediyor gibisiniz. Note 12 Vip cihazlarında nfc olup olmadığını sizler için araştırdık. Cevap evet, NFC var. Üstelik çok hızlı ve kullanımı da kolay. En iyi yanı da çok güvenli ve güvenilir olması!

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın