Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

3550
Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü? Akıllı telefonunuzun yavaş şarj olmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

İlk olarak, doğru şarj cihazına ve kablosuna sahip olduğunuzdan emin olun. Bu kulağa çok açık geliyor, ancak birçok kişi telefonlarını şarj etmek için bilgisayarlarının USB bağlantı noktasını kullanıyor ve bilgisayarın USB bağlantı noktasının bir cihazı hızlı bir şekilde şarj etmek için yeterli voltaj sağlamadığını fark etmiyor. Telefonunuzu şarj ederken her zaman özel bir şarj cihazı ve kablo kullanmalısınız.

Telefonunuzun pilinin yavaş şarj olmasının birçok nedeni olabilir. En yaygın nedenlerden biri düşük kaliteli bir şarj kablosu kullanıyor olmanızdır. Telefonunuzu eski veya hasarlı bir kabloyla şarj ediyorsanız, telefonunuza yeni bir kablonun aktarabileceği kadar güç aktaramayacaktır.

Yavaş şarjın bir diğer yaygın nedeni de cihazınızın arka planında çok fazla uygulamanın çalışıyor olmasıdır. Çok fazla uygulama açık olduğunda, bunlar gereğinden fazla güç tüketir ve telefonunuzun pilinin şarj olmasının normalden daha uzun sürmesine neden olabilir.

Bu çözümlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, sorunu teşhis edip sizin için düzeltebilmeleri için telefonunuzu bir teknik servise veya başka bir yetkili servis sağlayıcısına götürmenizi öneririz.

Telefon Yavaş Şarj Oluyorsa Ne Yapmalıyız?

İkinci olarak, duvar prizinde veya araç şarj cihazında hasar olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir hasar varsa, hızlı şarj etme yeteneğinizi etkiliyor olabilir. Uçlarda çatlaklar varsa veya priz ya da araç şarj cihazıyla iyi temas etmiyorlarsa, yavaş şarj sorununuzun nedeni bu olabilir.

Üçüncü olarak, güç adaptörünüzün her iki ucunun da temiz olduğundan ve elektriği düzgün bir şekilde aktarmasını engelleyebilecek kalıntılardan arındırılmış olduğundan emin olun. Güç adaptörleri genellikle zamanla toz ve kir toplar, bu da içindeki tellerin arasına girerek kısa devre yapmalarına neden olabilir – bu da elektriği verimli bir şekilde aktarma yeteneklerini engelleyerek yavaş şarj sorunlarına yol açabilir!

Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa, muhtemelen üç nedenden birinden kaynaklanıyordur:

  • Şarj cihazı hasarlı veya eskidir (yıllardır aynı şarj cihazını kullanıyorsanız, değiştirme zamanı gelmiş olabilir)
  • Telefonunuzun pili hasar görmüşse (bu durumda müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz)
  • Arka planda çok fazla şey oluyor (eğer durum buysa, bazı uygulamaları kapatmayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın)

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

1. Şarj cihazını değiştirin- duvar şarj cihazınız varsa, farklı bir şarj cihazı kullanmayı deneyin. Araç şarj cihazınız varsa, duvar şarj cihazını kullanmayı deneyin. Bunun nedeni, bazı şarj cihazlarının telefonunuzla uyumlu olmayabileceği ve yavaş şarj olmasına neden olacağıdır.

2. Şarj portunuzu temizleyin- şarj portunuzda toz veya kir birikebilir, bu da telefonunuzun yavaş şarj olmasına neden olur. Telefon ve şarj cihazı arasındaki bağlantıyı engelleyebilecek kalıntıları temizlemek için basınçlı hava, pamuklu çubuk veya kürdan kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz yavaş mı şarj oluyor? İşte size çözüm olarak önerilerimiz:

1. Şarj cihazının voltaj ve akım çıkışını kontrol edin.

2. Telefonunuzun şarj girişini yumuşak bir bezle temizleyin ve iyice kurulayın.

3. Mümkünse telefonunuzu başka bir kablo kullanarak şarj cihazına bağlayın.

 

Bir yanıt yazın